זה ככל הנראה היה האוגוסט הכי קר שהיה לנו…בשיא הקיץ טסנו עם שלושת הילדים לאיסלנד – ארץ האש והקרח. שתי טיסות מהארץ לוינה ומוינה לאיסלנד. הגענו בלילה קפוא עם ביגוד קצר עד שהבנו שחזרנו לעונה הקרה והיא קרה יותר מכפי שחווינו אי פעם…
לנו במלון דרכים מקסים לפני שהתחלנו שבועיים בכביש הטבעת עם גיחה לפיורד המערבי – לפעמים נוסעים בכביש שוממים כשרק הטבע מסביב ולפעמים פוגשים מטיילים חרוצים.
איסלנד שונה מכל מה שראינו הן בניו זילנד והן בהרי הרוקי – היא באמת מדינה פראית עם נוף עוצמתי, ירוק שמתמזג עם לבן ואדמה וולקנית בראשיתית, חופים שחורים ובתי עץ בגווני פסטל. שדות נטועים “מרשמלו” ערימות חציר עטופות כרולדה צבעונית וסוסים איסלנדים עם בלורית מפונפנת. לפעמים זה הרגיש כמו הליכה על הירח ולפעמים כמו בסנה מתוך משחקי הכס.

אז מה חווינו עם הילדים באיסלנד – ארץ יצורי הפרא?
Þingvellir park, הבקע הגיאולוגי בו אפשר להבחין בתזוזה של הלוחות הטקטוניים במסלול נוח להפליא עם נוף נהדר.
מפלים – איסלנד גדושה מפלים וכמעט בכל מקום תמצאו מסלול למפל או פשוט מפל המקשט את התפאורה. יש את מפל Seljalandsfoss שהוא מקסים ואין ספק שמי שרוצה קצת להירטב זה בהחלט המקום עבורו.
שיחקנו עם קרחונים בחוף המדהים Diamond Beach בו גם יצאנו לשייט בין קרחונים עתיקים וכרסמנו פיש אנד צ’יפס בניחוח איסלנדי מול סצנה מתוך הסרט “לשבור את הקרח”.

אודות הכותב

we love to travel

ייתכן שתאהב גם את :

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: