בחופשת הפסח לפני שהעולם ידע את המגיפה, החלטנו לנסוע עם הילדים לפורטוגל. על אף שידענו שמדובר בטיסה ארוכה יחסית (5.5 שעות) החלטנו לבדוק את היעד המדובר. טסנו עם TAP הפורטוגלית ונחתנו בליסבון היפה. גשם קיבל את פנינו אך לא נרתענו ואחרי שהנחנו את המזוודות בדירה שהזמנו בלב העיר קומה 2 בלי מעלית ובמדרגות לולייניות יצאנו לקראת מבצר בלאם.
הסתערנו על צילומים מהחוף על רקע המבצר, אכלנו ממתקים וסיימנו בארוחת המבורגרים בליסבון ובאקווריום המושקע של העיר. לא היה לנו הרבה זמן בעיר לפני שנצא צפונה והבנו שיש לה פוטנציאל להפוך ליעד שעוד נרצה ככל הנראה לשוב אליו ולו כדי להדרים ממנה לחופים המפורסמים.

מליסבון היפה התנענו את הרכב לקראת מסע הדרכים הפורטוגלי שלנו בעצירה שנייה במערת פה השטן בה הגלים מתנפצים על הצוקים ונוצר מראה מרהיב ביופיו.
אחרי עצירה וגלידה נסענו לארמון הצבעוני האגדי בסינטרה טירת פנה המופתית העשירה בגנים קסומים וממרומיה נשקף נוף עוצר נשימה.

ביום השלישי פסענו אחורה במנהרת הזמן בעיר העתיקה של אובידוס, טיפסנו על חומותיה ונשנשו גבינות מקומיות. לאחר מכן הגענו לגנים המופלאים של קוימברה העיר האוניברסיטאית היפה.

ביום הרביעי לטיול עם הילדים בפורטוגל ביקרנו ביער בוקקאנו היכן שכל עץ הוא יצירת אמנות תוצרת הטבע. הילדים התלהבנו מהטיול אבל יותר ממיני פורטוגל בה מיניאטורות של אתרים מפורסמים בפורטוגל.

ביום החמישי ביקרנו בעיר התעלות אביירו ושטנו בגונדולה והספקנו לאכול ארוחה נהדרת באביירו היפה הצפה על המים כמו ונציה של פורטוגל. קינחנו בחוף ים סמוך עם חולות רכים מוזהבים

ביום השישי עם הילדים בפורטוגל הגענו לעיר פורטו היפהפייה על נהר הדוארו. חצינו את הגשר, מצאנו פארק שעשועים וביקרנו במרתף יינות פורט שעורך סיורים לכל המשפחה כולל טעימות למבוגרים. לא היינו שיכורים אבל בהחלט היינו שמחים!
גם את היום השביעי המשכנו בפורטו ביקרנו במוזיאון תגליות יוצא דופן שסור את ההיסטוריה הימית ואת מגלי הים של הסביבה.

ביום השמיני קיווינו לראות את הפארק העצום פנדה גרש, אבל גשם זלעפות שלא הפסיק לרדת גם לנו בעיקר להסתתר במכונית ולצלם מבעד לעדשה. בסופו של דבר איתרנו מסעדה קסומה שהפכה לגולת הכותרת של היום.

ביום התשיעי בחופשה משפחתית בפורטוגל הגשם המשיך לרוע המזל ללוות אותנו גם העמק היין הדורו בין הכרמים והיקבים יכולנו לראות מבעד לערפל את התפאורה וסיימנו בבית חווה כפרי בו התכרבלנו והתחממנו בעמק.

הגיע היום העשירי לחופשת פסח משפחתית בפורטוגל. כמעט חוזרים הביתה. נסענו הרבה גמענו מרחקים ורגע לפני ששבנו לארץ עוד הספקנו לסייר בכפר סורטלה היפה ולאכול גלידה. ביי ביי פורטוגל עד הפעם הבאה…

אודות הכותב

we love to travel

ייתכן שתאהב גם את :

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: