Site icon טיולים בחו"ל הורים וילדים

ניו יורק עם הילדים

בניו יורק עם הילדים

ניו יורק היתה ריקה כשהגענו אליה בפסח 2021.
ניכר שהמגיפה נתנה אותותיה – הטיסות היו זולות, המלון המעולה ברחוב 50 הוצע במחיר שערורייתי במושגי ניו יורק (זול כפי שלא נראה בעבר בוודאי לא באביב) ולא היו תורים באף מקום וטיימס סקוור נטושה ברמה שיכולנו להרגיש שאנחנו כמעט לבד בכיכר האגדית.
בהתחלה תכננו להגיע לכאן לשבועיים ולמקסם את ניו יורק עם גיחה לוושינגטון, אבל יצא שבתקופה שהיינו בניו יורק נורו טילים על ישראל והטיול שלנו הוארך ועבר מטיול סופר אורבני לטיול משולב בנסיעה לאגמים ולמפלי הניאגרה.
אבל בואו נתמקד בניו יורק שזו היתה לרובינו הפעם הראשונה בה (לי ולילדים, גיא כבר ראה את ניו יורק בשיא תהילתה). העיר נפלאה לבילוי משפחתי ויש כל כך הרבה מה לראות ומה לעשות גם כאשר המחירים סטנדרטיים או גבוהים כמנהגה וגם אם יורד לפתע גשם או השמש זורחת במרומים.

לפניכם מספר אטרקציות בניו יורק עם הילדים שחווינו כדי לספר:

סנטרל פארק


הריאה הירוקה של מנהטן היא מסוג המקומות שחזרנו אליהם מספר פעמים בין אם לאכול במסעדה המפורסמת הנושקת לאגם ובין אם כדי שהילדים יטפסו על הסלעים או ישתעשעו במתקנים או יצטלמו עם הפסלים, יאכלו כריך מפוד טראק (ויאכילו בו את הברווזים) או ילקקו גלידה אמריקאית בטעמי וירוצו במרחבים הירוקים. הפארק עצום ואפשר להגיע אליו שוב ושוב ועדיין לא לטעום מכל מה שיש לו להציע.
בנוסף לסנטר פארק ביקרנו בבראיינט פארק השופע דוכני מזון ובו גם ממוקמת קרוסלה קלאסית שהילדים ייהנו להסתחרר בה שוב ושוב ולא משנה כמה זה יעלה וכן בוושינגטון פארק ההיפסטרי בגריניץ וילג’ בו הילדים השתאו למראה אנשים חצי עירומים או עירומים לחלוטין ומוסיקה שמחה ורקדנים שפקדו ספונטאנית את הרחבה הגדולה.

מוזיאונים לקטנים ולגדולים


בין המוזיאונים שהספקנו לראות בעת חופשה משפחתית בניו יורק: מוזיאון הטבע שחשבנו שיהיה גדול יותר מכפי שהוא באמת, אבל אין ספק שמדובר במוזיאון מרשים עם חללי תצוגה מדהימים ואידיאלי ליום גשם. מוזיאון המטרופוליטן לאמנות בו גם הקטנים יותר נהנו בשל התצוגות, הפסלים והאווירה הייחודית. קפצנו עם הגדולה חובבת האמנות גם למוזיאון המומה הפנטסטי.
מוזיאון מיוחד בו פגשנו גם ישראלי לשעבר שחי בניו יורק ומשמש מדריך הוא מוזיאון אינטרפיד של חיל האוויר האמריקאי בו גולת הכותרת היא נושאת המטוסים אינטרפיד.

שייט לפסל החירות


בניו יורק עם הילדים התנהגו כמו תיירים ושטנו לראות את פסל החירות ביום בהיר ללא עננים. הפסל עצמו לא מרשים במיוחד מקרוב בוודאי לא כמו שהוא סמלי ואייקוני מרחוק, אבל האזור עצמו מטופח ואנחנו מאוד נהנינו מהמוזיאון בסטייטן איילנד המתאר את מסעם הקשוח של המהגרים שהגיעו לכאן.

ניו יורק מלמטה ומלמעלה
טיילנו בשדרה החמישית כולל ביקור ביוניקולו הגדול בשדרה וכן בסוהו. הבעל והגדול עלו למרפסת התצפית ברוקפלר ומצאנו את עצמנו גם מהדסים בגשם זלעפות בהי ליין ואוכלים במסעדה יקרה להחריד בלית בררה כי הכל היה או סגור או תפוס בקרבת מקום. כשחזרנו מוושינגטון היא כבר חזרה לעצמה: עמוסה, רועשת, ססגונית וכבר לא זולה, אבל שווה הגעה וגם שעתיים המתנה בנמל התעופה.

Exit mobile version