עבורינו, פארק אסטריקס היתה הפתעה אדירה. חשבנו שהוא יהיה פארק שעשועים סטנדרטי ולא ברמה של יורודיסני אבל גילינו שמדובר בפארק שעשועים נהדר אחד הטובים שהיינו בהם באירופה.
התפאורה, האווירה, התורים הקצרים ביחס לתורים בפארקים קונספטואליים אחרים ובעיקר העושר של המתקנים. זה נכון שהוא נחשב לפארק מעט יותר מפחיד ובוגר מאשר פארקי שעשועים אחרים, אבל יש גם היצע רחב של מתקנים לפעוטות ולמי שלא אמיץ מספיק לבצע לופים באוויר ברכבות הרים משוגעות.

מה חשוב לדעת לפני שהולכים לפארק אסטריקס?

כדאי לרכוש כרטיסים מראש כדי לוודא שיש לכם מקום במיוחד בתקופות השיא והעומס. אפשר לשלם פחות אם מתחייבים על תאריך ללא שינוי או לשלם יותר על כרטיס שלא נקוב בו תאריך. אנחנו לא ידענו מתי נלך לפארק אם בתחילת או בסיום החופשה ולכן העדפנו לרכוש כרטיס ללא תאריך שמאפשר כניסה ויציאה מהפארק ללא הגבלה באותו יום שבו בוחרים להגיע. בניגוד לפארקים של דיסני לא היינו צריכים גם לשריין מקום מעבר לרכישת הכרטיס.
כדאי להגיע חצי שעה לפני הזמן על מנת להסדיר תשלום בחנייה ולמצוא מקום חנייה כמה שיותר קרוב לפארק. לוקח קצת זמן עד שכולם נכנסים וחונים אך שווה להיאזר בסבלנות. הכניסה עצמה דרך הקופות מהירה ויעילה.
הפארק עצמו מעוצב נהדר בהשראת מעלליו של אסטריקס שזכור לי מהקומיקס המופלא בילדותי. הוא נראה כמו כפר גאלי אותנטי ומחולק לאזורים ועולמות כפי שמוכר לנו מפארקי שעשועים אחרים. בין לבין יש הופעות חלקן בתשלום וחלקן הופעות רחוב מבדרות.

מתקנים שאסור לפספס באסטריקס

מתקנים בפארק אסטריקס צרפת


אנחנו התחלנו באזור של הילדים בו כמעט ואין תורים והמתקנים על אף שלפעוטות נחשבים מעניינים וארוכים משמעותית ממה שנהוג בפארקים אחרים. כלומר, כל קרוסלה אורכת יותר זמן וכשאין תורים הרווח הוא כפול כי ההנאה על המתקן ממושכת יותר. באזור הפעוטות או האזור המשפחתי תמצאו סירות, סחרחורות, מתקן שעולה ויורד במהירות, ספינת פיראטים מסתובבת, קרוסלה עם כיסאות מרחפים ועוד.
באזורים הנוספים ישנם מתקנים לכל המשפחה לצד מתקנים מפחידים. אני בטעות עליתי על קרוסלה שנראתה לי משפחתית אך התגלתה די מפחידה עם סיבובים חדים ועליות וירידות.
בין המתקנים המפורסמים בפארק: הרכבת האגדית גאדוריקס ומתקן בשם אוזיריס למי שחובב התהפכויות.


באסטריקס מבחר מסעדות מסוגננות וכמיטב האוכל הצרפתי גם מה שמוגש בפארק עונה על הסטנדרטים של בישול צרפתי עילי והמחירים סבכירים ביותר ביחס לפארק שעשועים אחרים.
באסטריקס הרבה מתקנים רטובים כולל אבובים ושייט ויש גם מתקני שעשועים לאתנחתא ושלל מקומות לרכוש שתייה קרה וגלידה. ניתן לצאת ולחזור לפארק עד סגירתו אך יש לוודא זאת עם השומרים בכניסה וביציאה.


איך מגיעים לפארק אסטריקס?

פארק אסטריקס ממוקם 35 ק”מ מפריז ואם אתם מחפשים ללון בקרבתו, ההמלצה שלנו היא ללון במלון ליד שדה התעופה שארל דה גול שהוא במרחק של כ-20 דקות נסיעה ברכב מהפארק. ניתן גם להגיע דרך אאוטובוסים אותם תופסים קרוב ללובר או דרך הסעות שיוצאות מתחנת הרכבת בשדה התעופה שארל דה גול.

אודות הכותב

we love to travel

ייתכן שתאהב גם את :

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: