Site icon טיולים בחו"ל הורים וילדים

5 דברים לעשות באונפלר נורמנדי

אונפלר נורמנדי

אונפלר (Honfleur) היא ללא ספק פנינה בנורמנדי. זו עיירה קטנה כשעתיים נסיעה מפריז על שפך הסיין עם מעט תושבים (ויותר תיירים בעונה החמה) ששמרה על צביון אינטימי של פעם.
הפסיעה ברחובותיה הצרים מרוצפי אבן תפגיש אתכם עם בוטיקים, בתי קפה, מסעדות, שמחת חיים.
אנחנו הגענו לכאן במסגרת טיול עם הילדים בנורמנדי והתאהבנו ממבט ראשון. בעצם, לא ממבט ראשון. בהתחלה חששנו שלא הבנו היכן לחנות עד שהזוג הסקוטי שאירח אותנו בדירת הנופש הסביר שאין חשש ולא צריך להזיז יותר את הרכב, כי הדירה ממש ליד המזח והיכן שהקסם מתרחש.
הדירה עצמה היתה עם חלונות פתוחים אל הרחוב, כשרואים את הכביסה של השכנים, אבל משהו בשכונה העליזה הזאת משך אותנו ולא התנגנו להשאיר אותם פתוחים רוב היום (במיוחד שלא היה בדירה מיזוג אוויר).
הדרך למזח עוברת בבתי אבן עתיקים עם חזיתות עץ אותנטיות ומסביב למזח אינספור מסעדות בעיקר פירות ים, דגה טרייה, בשרים. הקטנה התלהבה מיד מהקרוסלה המסורתית ויצאה לרייד מסחרחר שלוש פעמים ברציפות על רקע הים.

לצאת לטיול לאורך הטיילת


לאונפלר טיילת ארוכה המשתפלת לאורך המרינה מהנמל (Vieux Bassin) שנבנה במאה ה-17 בה ניתן לראות מקרוב משפחות אוכלות ביאכטה שלהן או רצים מתאמנים על כושר ובסביבה גנים בוטניים ססגוניים שמוסיפים לצבעוניות של המקום.
תענוג גם לעצור מעת לעת ולהתבונן בדייגים שעמלים על פעולת הדייג או על התיירים שעלו על הגלגל הענק (קטן במושגים של פריז) ומשקיפים לעבר הנוף או אלינו מלמעלה.
באונפלר שווקים תוססים עם תוצרת חקלאית ואוצרות בעבודת יד וגינות קטנות פורחות ואנשים שמחייכים אליכם בלי סיבה. (בעצם יש סיבה החיים כאן נראים רגועים).

לבקר במוזיאונים

אל תחמיצו באונפלר את המוזיאון הימי שמגולל את ההיסטוריה הימית ומגלי הארצות שיצאו מחיקה.
באונפלר גם מוזיאונים קטנים וחביבים: מוזיאון המוקדש למלחין אריק סאטי שהקדים את זמנו ביצירתו המוזיקלית ומוזיאון המוקדש לבודין הצייר הידוע. תוכלו לצאת למסע יצירתי בעקבות האמנים הללו. בודין הוא יליד המקום והוא תרם עשרות מיצירותיו עבור המוזיאון.

לבקר במבנים היסטוריים

רבים יוצאים גם לצלם את כנסיית סנט קתרין ששרדה כאן מהמאה ה-15 העשויה מחיבורי עץ ודומה במראה שלה לספינה הפוכה. באונפלר גם קפלה היסטורית מהמאה ה-17 עם ציורים מרשימים.

לטייל בטבע אורבני


חובבי הפרפרים לא יוותרו על ביקור ב-Naturospace בצפייה בציפורים ופרפרים הנחבאים בתוך צמחייה עשירה. מדובר בגן עדן טרופי מסקרן בשל האטמוספירה הלחה שלא אופיינית למקום כזה אלא יותר לדרום אמריקה וכמובן, המבחר של הפרחים והפרפרים.

לאכול ולשתות

האוכל באונפלר הוא נפלא ומשלב בין פירות ים (ובעיקר מולים ומרק דגים), בשרים ודגים, בירות, יינות משובחים. כמו כן חיי הלילה התוססים של אונפלר יפגישו אתכם עם ברים שוקקי חיים ואם תרצו ישנן מזקקות שפותחות את שעריהן בפני תיירים.

טיפים לקראת הביקור באונפלר

היכן ללון באונפלר נורמנדי?

יש באונפלר מגוון רחב של מקומות לינה בדרגות שונות. אנחנו לנו אצל זוג סקוטי מקסים שיש ברשותם יחידות דיור זוגיות ומשפחתיות. המקום בסיסי יחסית אבל נראה שהושקעה מחשבה על נוחות ורמת הניקיון היתה יוצאת מן הכלל. B&B Le Fond de la Cour .

Exit mobile version