אחת האטרקציות הבלתי נשכחות שלנו במסגרת חופשה עם הילדים בפארקים הלאומיים של ארה”ב החוף המערבי היתה השייט באגם פאוול. בהתחלה הילדים סרבו לשייט (טוב, רק הבינוני שפוחד קצת מהמים או מהרעיון לנסות משהו חדש), אבל בסופו של דבר כולנו הגענו למסקנה שזו היתה חוויה גדולה מהחיים!

מהו אגם פאוול והיכן ממוקם?

אגם פאוול ממוקם בצפון אריזונה ומשתרע עד לדרום יוטה. הפעם הראשונה שראינו אותו היה מנקודת תצפית “הפרסה” המפורסמת ממנה הוא נראה קסום במיוחד. הדרך להגיע לאגם היא להיכנס לפארק הלאומי גלן קניון וניתן לשלם בכניסה לפארק הלאומי כניסה חד פעמית או לעשות מה שאנחנו עשינו – מנוי שנתי לפארקים הלאומיים בארה”ב שמקנה כניסה חופשית למשך שנה שלמה לפארקים, שעלות המנוי זולה יותר מכמה כניסות לפארקים לאומיים. כך שאם בכוונתכם לבלות בפארקים לאומיים בארה”ב ואתם מגיעים עם רכב – ההמלצה שלנו היא להזמין מראש את המנוי שנשלח אליכם בדואר עד לישראל.

מה עושים באגם פאוול?

אגם פאוול הוא זירת שעשועים נפלאה למשפחות באזור קסום ביופיו. ניתן לצאת לטיולים רגליים או להשתכשך ולשחות בעונה וכן ליהנות מאתר קמפינג קרוב וסיורים חווייתיים מודרכים בקניונים המרשימים בסביבתו ואפילו לרכב על סוסים.
אנחנו בחרנו לשכור סירת מנוע כאשר היתה בחירה במרינה בין סירת מנוע קטנה וגדולה והחלטנו להתפנק בסירת מנוע גדולה ועל אף שלא השטנו מעולם סירת מנוע בעבר, גילינו שמדובר בעסק לא מורכב במיוחד ולאור העובדה שהשייט העצמאי שלנו נערך שלא בעונה – גם לא הרגשנו צפיפות.
עם זאת, יש לקחת בחשבון שההשכרה נעשית לפי שעות (ההמלצה שלנו לפחות 4 שעות!!) והכניסה בין קירות הקניונים אינה נוחה לסירת מנוע גדולה ומתאימה יותר למי ששוכר קייק. כמו כן מי שמעדיף לשמוע הסברים או להימנע מהשטת הסירה – ניתן להצטרף לשייט קבוצתי בסירה גדולה.

הסירות מרווחות ומפנקות מגיעות עם מושבי עור נעימים למגע ואפילו עם מקרר כוסות מובנה – במזג אוויר כה חם היה זה תענוג לשתות קפה קר בפחית שנשארה קרה לאורך המסע.
כדאי לקחת בחשבון שבעונה החמה – יש להזדרז ולהזמין מראש סירות או סיורים קבוצתיים, כי האגם מאוד פופולארי ורוב התיירים מגיעים לשוט. בנוסף, שימו לב שיש קמפינג בבתי סירה הצפים על המזח שכוללים אפילו מגלשה ישירות למים – חוויית אירוח מיוחדת לכל המשפחה.
דאגו לצאת לשייט עם מפה ושימו לב שיש תחנות לעגינה ולשירותים וניתן גם לעצור ולשחות. מומלץ לנווט לתחנות הבאות שנחשבות לגולת הכותרת בעת שייט באגם פאוול אריזונה:
Gregory Arch – קשת מרשימה ביופייה עשויה מאבן חול ונחשבת לקשת השנייה בגודלה אחרי גשר הקשת המפורסם. טיול קייקים ייקח אתכם יותר קרוב לקשת אבל גם עם סירת מנוע תיהנו מיופייה ולא תפסיקו לצלם בקצב מסחרר.
Halls Creek Bay
– תחנה נוספת מומלצת בשייט משפחתי באגם פאוול במרחק קצר ממרינה בולפרוג. תוכלו לעצור כאן לדייג או לטיול רגלי ולתצפת לעבר הנוף המשגע של הרי הנרי. יתכן שתפגשו בדרך גם חיות בר ומגוון רחב של ציפורים.

אגם פאוול מלמעלה

אודות הכותב

we love to travel

ייתכן שתאהב גם את :

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: